Warning: This product contains nicotine. Nicotine is an addictive chemical.
Каде се наоѓаме
202 Северна Калифорнија Ave, Град индустрија Калифорнија
1-626-8550800
Јавете ни се сега

А6 мрежа инхалатор

Краток опис:

Product Parameters: Model A6 Power Supply DC3.7V lithium battery or Micro USB 5.0V Power Consumption <2.8W Battery Life The remaining capacity keeps more than 80% of the initial capacity after 500 cycles of use. Nebulilzation Rate 0.3ml/min~0.7ml/min MMAD 3.0μm~5.0μm Medication Cup Capacity 10ml max Working Frequency 110kHz士10kHz Power Indication Sufficient: the indicating light keeps lightingInsufficient: the indicating light keeps flashing Auto-off Automatic shut-Of...


 • Минимална количина за нарачка: 100 Парче / Парчиња
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Параметри на производот:

  модел А6
  Напојување DC3.7V литиум батерија или микро USB 5.0V
  Потрошувачка на енергија <2.8W
  Траење на батеријата Преостанатиот капацитет држи повеќе од 80% од почетната капацитет по 500 циклуси на употреба.
  Nebulilzation курс 0.3ml / min ~ 0.7ml / min
  MMAD 3.0μm ~ 5.0μm
  Лекови капацитет Куп 10ml max
  Работна фреквенција 110kHz 士 10KHz
  моќ Индикација Доволно: на што укажува светлина продолжува lightingInsufficient: на што укажува светлина продолжува да трепка
  Авто-оф Автоматско исклучување по 10 минути useAutomatic исклучување кога лекот се користи до
  Работна околина Температура: мин 5 ℃ ~ 40 ℃ макс Влажност на воздухот: max80% RH
  складирање Температура: -20 ℃ ~ мин max55 ℃ Влажност на воздухот: max 93% RH
  уред Тежина 129g (вклучувајќи ги и батериите)
  Димензии на уредот 36 (W) x 75 mm (L) x 158 mm (H) mm
  Дополнителен живот Лекови чаша: 1yearMask: 1yearNote: се заменува поради дневна фреквенција употреба.

   

  главната карактеристика

  1. Мода и компактен
  2. Ладење спреј задржува активност на течни испорака
  3. Ниско ниво на водата сензори, автоматски се исклучи кога лекот се користи за да го избегнете суво согорување
  4. За да ги избелите и потхранува кожата темелно, да навлезат во долниот дел на кожата во рок од 20 секунди, се засили ефектот на суштината и до 20 пати. И 25times навлажнувачки ефект од онаа на маска на лицето.

   

  1. Симнување сајт

  стигне до bronchia и алвеолите

   

  2. Vibrating Mesh

  перфориран со прецизност формирана 3μm дупки

   

  3. Извештајот Авторитетен Тест за Процент на големина на честички

   

  Медицински Одделение Beautycare инхалатор

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи