Warning: This product contains nicotine. Nicotine is an addictive chemical.
Каде се наоѓаме
202 Северна Калифорнија Ave, Град индустрија Калифорнија
1-626-8550800
Јавете ни се сега

A9 мрежа инхалатор

Краток опис:

Product Parameters: Model Air Yue Power Supply DC3.7V lithium battery or Micro USB 5.0V Power Consumption <3W Battery Life The remaining capacity keeps more than 80% of the initial capacity after 500 cycles of use. Nebulilzation Rate 0.4ml/min~0.9ml/min MMAD 1μm~4μm Medication Cup Capacity 10ml max Working Frequency 110kHz士10kHz Power Indication Accurate displayed on LCD intelligent display screen Auto-off Automatic shut-Off after 10 minutes of useAutomatic shut-off a...


 • Минимална количина за нарачка: 100 Парче / Парчиња
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Параметри на производот:

  модел Има Yue
  Напојување DC3.7V литиум батерија или микро USB 5.0V
  Потрошувачка на енергија <3W
  Траење на батеријата Преостанатиот капацитет држи повеќе од 80% од почетната капацитет по 500 циклуси на употреба.
  Nebulilzation курс 0.4ml / min ~ 0.9ml / min
  MMAD 1μm ~ 4μm
  Лекови капацитет Куп 10ml max
  Работна фреквенција 110kHz 士 10KHz
  моќ Индикација Точни прикажани на LCD интелигентни екран
  Авто-оф Автоматско исклучување по 10 минути useAutomatic исклучување по обичај работното време
  Работна околина Температура: -10 ℃ ~ мин Макс 50 ℃ Влажност на воздухот: max80% RH
  складирање Температура: -40 ℃ ~ мин max80 ℃ Влажност на воздухот: max 93% RH
  Дополнителен живот Лекови чаша: 1yearMask: 1yearNote: се заменува поради дневна фреквенција употреба.

   

  главната карактеристика

  1. Двоен дизајн мрежа, изборни и прилагодливи стапка nebulization.
  2. Smart операција од страна на WIFI и стан, што може да ја прилагоди брзината nebulization и работното време.
  3. Голем капацитет на батеријата, до 9.62WH, обезбедува работна способност долго време откако е целосно наполнета.

   

  1. Симнување сајт

  стигне до bronchia и алвеолите

   

  2. Vibrating Mesh

  перфориран со прецизност формирана 3μm дупки

   

  3. Извештајот Авторитетен Тест за Процент на големина на честички

   

  А Smart инхалатор Тоа може да се манипулира со мобилни телефони

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи