Прашања и одговори - Feellife здравство Inc
Warning: This product contains nicotine. Nicotine is an addictive chemical.
Каде се наоѓаме
202 Северна Калифорнија Ave, Град индустрија Калифорнија
1-626-8550800
Јавете ни се сега

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Кои се вашите цени?

Нашите цени се предмет на промена во зависност од понудата и други пазарни фактори. Ние ќе ви испратиме ажурирана ценовникот по вашата компанија да не контактирате за повеќе информации.

Дали имате минимум цел количество?

Да, ние бараме сите меѓународни налози да имате тековен минимум цел количество. Ако сте во потрага да се препродава, но во многу помали количини, ви препорачуваме да проверете го нашиот веб-сајт

Може да ви ОЕМ или ODM?

Да, имаме силен развој тим. Производите може да се направи во согласност со вашето барање.

Може да ви дадат соодветната документација?

Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи за извоз, каде што е потребно.

Што е просечната времето за води?

За примероците, на олово време е за 7 дена. За масовно производство, олово време е 20-30 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. На времето за да стане ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со вашиот продажба. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.

Какви видови на начини на плаќање не ги прифаќате?

Може да се направи на плаќање на банкарска сметка, Western Union или PayPal:
30% депозит во однапред, 70% биланс против копија на B / L.

Што е гаранција на производот?

Ние гаранција на нашите материјали и изработка. Нашата заложба е на ваше задоволство со нашите производи. Во гаранција или не, тоа е културата на нашата компанија да се обрати и да ги реши сите прашања на клиентите на задоволството на секого

Дали ви гарантира сигурно и безбедно испорака на производи?

Да, ние секогаш ги користиме високо квалитетни извоз пакување. Ние, исто така, се користат специјализирани пакување опасност за опасни материи и потврдени ладна шпедитерите за температурно осетливи предмети за складирање. Специјалист за пакување и не-стандардни барања за пакување можат да го направат дополнителни трошоци.

Како за такси превозот?

Превозот цена зависи од начинот на кој ќе изберат да добие стока. Express е нормално најмногу најбрзиот, но, исто така, најскапиот начин. Од страна на бродскиот транспорт е најдобро решение за големи количини. Токму товарни стапки ние само може да ви даде, ако ние ги знаат сите детали на количина, тежина и начин. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации.

FEELLiFE e-течна бараат партнери во Северна Америка

FEELLiFE, најголемата е-течност извозни претпријатија во светот, е посветена на обезбедување на висок квалитет на ОЕМ и ODM услуга на врвот на светот е-течност електронски цигари марка. 2014 година, FEELLiFE изгради 28.000 квадратни стапки автоматски линии за полнење модерна фабрика со AEMSA декорација стандард (кој стандарди чиста соба сретне ISO8).

FEELLiFE користат меѓународни cGMP (Динамички производна пракса) сертификат за фабрика САД имплементација на квалитетот на производство на целиот процес на следење и управување, како и целосно гарантирање секоја капка FEELLiFE е-течност во согласност со американската ФДА стандардите на безбедноста на тестирање највисоките храна. Со цел подобро да им служи на меѓународниот пазар, FEELLiFE САД фабрики се бараат висок квалитет на e-течна ОЕМ и ODM партнери.

Октомври 2014 година, FEELLiFE основач и извршен директор на Едвард потпишаа договор за соработка е-течност ODM со еден од најголемите дистрибутери на електронски цигари и додатоци Калифорнија. "Партнерството создаде добар почеток за FEELLiFE САД фабрики произведуваат е-течноста да се отвори на нацијата ОЕМ и ODM пазар. Меѓутоа, за да добиете повеќе глобалната електронски цигари подобро да се фокусира на нивните маркетинг на производи и промоција, FEELLiFE треба и понатаму да се подобри нејзиниот углед и влијание! "Едвард рече.

Следно, Едвард се надева дека во САД и глобалната различни региони за да најдете повеќе динамични и креативни бренд електронски партнери цигара. Едвард рече: "Во е-течност ОЕМ и ODM соработка на глобалниот бренд, FEELLiFE имаат многу доволно искуство и хардверска инфраструктура, ќе им помогне на нашите електронски цигари да се создаде совршена платформа за обработка на услуги со обучени техничари вработени. Во исто време, ние исто така нудиме на нашите најдобри услуги за клиентите со најповолна и лесен начин! "

Како кинески најголемиот и најстариот e-течна извоз претпријатија, FEELLiFE производ филозофии секогаш ги надминува очекувањата на клиентите, како цел, и секогаш се задржи водечката позиција во оваа индустрија. Досега, FEELLiFE е-течност со здрава и чиста квалитет и до повеќе од 1000 видови на богати категорија, целосно ги задоволи глобалната различни региони, различните вкус параметри на различни етнички групи.

Декември 2015 година, FEELLiFE на електронска цигара индустрија ветеран висок ниво на електронски идентитет бил поканет да биде основач и главен изготвувачите учествуваа во Шенжен Е-течна на индустриски стандарди (кинески прва електронска цигара индустрија локалните стандарди)

"Ако сте еден обид да се усогласат со професионалната етика и партнери електронски цигари марка клиент-оддалечиме, мислам, со една фабрика во САД FEELLiFE произведува високо квалитетни е-течност, мора да ви биде добар избор! Се разбира, уште поважно е FEELLiFE е-течност може да ви донесе среќа во готово ролна! Ние сме полни со ентузијазам и самодоверба за да со нетрпение очекуваме да вашата совети и пристап. "Едвард рашири рацете, топло покана.

Сакаат да работат со САД?

 • АДРЕСА

  202 Северна Калифорнија Ave, Град индустрија Калифорнија, 91.744 Соединетите Американски Држави
 • ТЕЛЕФОН

  1-626-8550800
 • И-МЕЈЛ АДРЕСА

  marketing@feellife.com

Работно време

 • Од понеделник до петок
 • Сабота недела

нашите услуги

Newslater