Warning: This product contains nicotine. Nicotine is an addictive chemical.
Каде се наоѓаме
202 Северна Калифорнија Ave, Град индустрија Калифорнија
1-626-8550800
Јавете ни се сега

O2COOL Еј треска / алергија на спреј за нос

Краток опис:

Висока температура / алергија назален спреј .OXYGEN во солен спреј за нос .SAFE да се користи за главоболка .SAFE да се користи за кашлање и кивање .NON зависност .HOMEOPATHIC одлично за: кивање, главоболка слуз кашлица * Како на различни хомеопатски употреба Материја Medicas.Product не се проценети од страна на администрацијата за храна и лекови. Предупредувања: Стоп за употреба и да побарате на лекар, ако симптомите перзистираат или worsen.lf бремени или доите, консултирајте се со лекар пред use.Keep надвор од дофатот на детските. Directio ...


детали за производот

Тагови производ

Висока температура / алергија на спреј за нос

.OXYGEN во солен спреј за нос

.SAFE да се користи за главоболка

.SAFE да се користи за кашлање и кивање

.NON зависност

.HOMEOPATHIC

Одлична за:

Кивање, главоболка слуз кашлица

 

* Како на различни хомеопатски употреба Материја Medicas.Product не се проценети од страна на Прехрамбената и Лекарската.

Предупредувања:

Стоп за употреба и да побарате на лекар, ако симптомите перзистираат или worsen.lf бремени или доите, консултирајте се со лекар пред use.Keep надвор од дофатот на детските.

Насоки: Протресете well.Initially, отстранете јака безбедност и притиснете пумпа до подготвуваат.

2-3 спрејови по ноздра, 2 пати на ден, или онолку често колку што е потребно за возрасни и деца над 12 yeaes или постари.

Под 12 години, 1-2 спреј, 2 пати на ден.

Други информации: Користете само ако печат безбедноста е недопрена.

Неактивни lngredients: Bioavailabie кислород, citrie киселина (стабилизатор), калиум сорбат (стабилизатор),


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи